دریافت کد ترجمه گر وبلاگ کتاب «دیاموند سوترا» اولین کتاب چاپی دنیا - رسانه - خبر های قدیم و جدید

رسانه - خبر های قدیم و جدید

مطالب - علمی- وحوش - فلسفی - ادبی - تاریخی - علوم ماوراء - نظامی - صنعتی - معدنی - زمین - هوا- فضا - اکتشافات - ادیان- فرقه ها

داغ کن - کلوب دات کام
این کتاب که درابهر بودیسم نوشته شده، قدمت آن به سال 868 بعد از میلاد بر می‌گردد که در محل کتابخانه بریتانیا نگهداری می‌شود.
قدیمی ترین کتاب چاپی دنیا با عنوان «دیاموند سوترا» که درباره بودیسم نوشته شده، توسط فرانسز وود؛ نویسنده، تاریخ‌نگار و رییس بخش چین در کتابخانه بریتانیا بازسازی می‌شود.

کتاب «دیاموند سوترا» اولین کتاب چاپی دنیا محسوب می‌شود که قدمت آن به سال 868 بعد از میلاد بر می‌گردد و در عین حال از جمله آثار خطی عنوان می‌گیرد که سر مارک اورل یکی از ماجراجویان انگلیسی در سال 1907 آن را در غاری در شمال چین کشف کرد و طی مناقشه‌ای آن را از چینی‌ها گرفت.

646241210_orig.jpgبر این اساس "فرانسز وود" که مدت‌ها درباره چین به مطالعه و نگارش کتاب پرداخته، سرپرستی نسخه خطی این کتاب را به عهده گرفته و در همین رابطه یکشنبه در رسانه‌ها درباره کتاب صحبت خواهد کرد.

لازم به ذکر است که دو کتاب «آیا مارکوپولو به چین سفر کرد؟» و «اولین امپراتور چین» از جمله کتاب‌هایی به شمار می‌روند که توسط سرپرست بازسازی قدیمی‌ترین کتاب دنیا به نگارش درآمده است.

همچنین کتابخانه بریتانیا که محل نگهداری "دیاموند سوترا" است، نسخه الکترونیکی این کتاب را برای نمایش در وب سایت خود قرار داده و بر این اساس خوانندگان می‌توانند به صورت مجازی صفحات آن را مشاهده کنند.